Palety stalowe pod skrzynki TUBUS 300

Palety stalowe o wym. 176 x 106 cm pod kasety do hodowania leśnych sadzonek służą do ułożenia kaset w okresie wegetacji, kiedy są w nich hodowane sadzonki od wysiewu do wyekspediowania. Zbiorowe ułożenie kaset na jedną paletę jest korzystne zwłaszcza z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ wszelka manipulacja z kasetami po wysiewie przebiega za pomocą wózka widłowego, tzn. jest zmechanizowana. W przypadku stalowych palet mniejszych rozmiarów jest możliwa manipulacja ręczna. Rozłożenie kaset na palecie umożliwia uzyskanie równomiernej wysokości hodowanych sadzonek nad ziemią (poduszki powietrznej),która wynosi 12 cm, ale może być różna (w zależności od życzenia klienta), najlepiej 10 – 20 cm. Ta poduszka powietrzna zapobiega wrasteniv korzeni.

Palety stalowe można układać w stosy, dzięki czemu poza sezonem wegetacji, kiedy palety nie są używane, zabierają mało miejsca. Cała paleta jest cynkowana ogniowo. Jej żywotność wynosi ok. 25 – 30 lat.

Na stalową paletę można umieścić 24 kasety a w każdej z nich jest 28 segmentów. W sumie można zatem hodować na jednej palecie 672 sadzonki z pełnym wykorzystaniem wszystkich segmentów, na powierzchni 1,87 m2.

W zależności od wymagań klienta produkujemy również palety różnych wymiarów do ułożenia jakiegokolwiek wymiaru kaset i z uwzględnieniem wykorzystania powierzchni pod odpowiednim zadaszeniem ( w folii itd.). Produkujemy też palety uniwersalne ze wzmocnionym dnem, z możliwością ułożenia jakiegokolwiek opakowania do hodowli.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/