Tunele Folie

W ramach budowy kompletnych kontenerowych szkółek leśnych prowadzimy budowę tuneli foliowych. Tunele foliowe służą w hodowli kontenerowych sadzonek do wstępnej uprawy sadzonek od zasiania do czasu wywiezienia sadzonek na utwardzone powierzchnie odkryte do dalszej uprawy.
W tunelu foliowym uzyskamy dzięki automatycznemu wietrzeniu i ogrzewaniu, ewentualnie również dzięki automatycznie sterowanemu nawadnianiu, idealn warunki do wzejścia siewek i dla pierwszej fazy ich wzrostu.Tunele foliowe montujemy w różnych długościach i szerokościach zgodnie z życzeniem klienta. Szerokości są w zakresie od 6 metrów aż do 11 metrów po jednym metrze.Tunel foliowy jest na długość dzielony na dwumetrowe sekcje. Wszelkie stalowe elementy konstrukcyjne są cynkowane ogniowo dla zapewnienia maksymalnej żywotności. Typ okna wentylacyjnego może być różnej wielkości, również według życzenia klienta, od mniejszego aż do odchylania ok. 1/3 powierzchni dachu dla maksymalnego wietrzenia w miesiącach letnich lub dla szybkiego zdrewnienia drzew leśnych w przypadku hodowli sadzonek w tunelu foliowym przez cały sezon wegetacji.

Na tunel są naciągnięte dwie folie, między które jest stale wpędzane za pomocą wentylatora powietrze tak, że między foliami powstaje izolacyjna warstwa powietrza. Warstwa powietrza naciąga również folie tak, że nie są uszkadzane nawet przez najsilniejsze wiatry. Wierzchnia warstwa folii jest stabilizowana przeciwko promieniowaniu UV. Żywotność folii wynosi 5 lat. Czoła tuneli można wykonać również z podwójnej folii lub z poliwęglanów. W czele tunelu są osadzone przesuwane drzwi, które zapobiegają stratom ciepła. Wielkość drzwi dostosujemy do wymagań klienta i jego środków mechanizacji.

Dla utrzymansia stałej temperatury możemy wyposażyć tunel foliowy w nagrzewnicę gazową, lub olejowa z której gorące powietrze jest rozprowadzane po całym tunelu za pomocą rękawa foliowego i swobodnie spływa po ścianie tunelu do uprawianych kultur.

Koordynację wietrzenia, ogrzewania, nadmuchiwania podwójnej folii, mierzenie temperatury i wilgotności w tunelu w celu uzyskania stabilnych warunków mikroklimatycznych uzyskujemy dzięki instalacji jednostki sterującej. Ta jednostka sterująca steruje wszystkimi funkcjami tunelu foliowego na podstawie analizy wartości wewnątrz (temperatura, wilgotność, czas) i na zewnątrz (deszcz, siła wiatru). Zewnętrzne wartości mierzy stacja meteorologiczna, która jest częścią jednostki sterującej.

Do uprawy sadzonek leśnych w kontenerach umieszczonych na stalowych paletach, manipulację z którymi zapewnia mechanizacja, konieczne jest wzmocnienie podłogi tunelu foliowego przez utwardzenia łącznie z jej ubiciem i walcowaniem.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/